Cíloví feťáci

Jsou mezi námi lidé, kteří se honí jen za výsledkem. Ale co vnímám jako důležitější, je CESTA za daným cílem. To znamená, že pokud Vás nebaví cesta, tak při dosažení cíle nebudete mít skutečný pocit spokojenosti. Bude to jen na bázi: “Hm… tak to jsem dokázal a mám to za sebou” Znáte to? Ten pocit potěšení z dosažení výsledku, což není vždy jednoduchý, ve Vás bude jen chvilkový a nevydrží Vám dlouhodobě.

Co si myslíte, že bude následovat?

Vaše mysl, Vás začne hnát znovu za dalším a dalším potěšením. V tu chvíli se stáváte cílovým feťákem. Je to jako byste si dali drogu ale jelikož ten pocit euforie je jen chvilkový a vyprchává, tak potřebujete další dávku abyste v euforii zůstali.

Je to v podstatě nějaký emoční psychický stav, který vyprchává a racionální pokyny k emoci nefungují. To co pomáhá je, že se v danou chvíli musíte zamyslet, jak s tou emocí pracovat.

Takže připadá v úvahu otázka: „Jak se dopracovat k cíli tak, abyste dosáhli skutečného pocitu spokojenosti?“

V první řadě je důležité aby Vás to bavilo, zajímalo, cítili jste radost, naplnění, viděli smysl. Všechny tyto emoce vycházejí ze SEBEREALIZACE.

Takže pokud vidíte smysl, máte radost z toho, co děláte, baví Vás cesta, tak i dosažení cílového stavu je úplně jiné.

A co dodat na závěr?

Mějte cíle ale milujte PROCES, který vede k dosažení cíle. Protože teprve potom Vás Vaše cíle budou naplňovat.

PS: „inspirované přednáškou – Mariána Jelínka – Neztraťte motivaci v době blahobytu“

Autorka článku: Milena Pastirčáková

STÁLE HLEDÁTE SVÉHO KOUČE A NE A NE HO NAJÍT?

Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Vyplňte váš e-mail a my se s vámi spojíme. Zdarma Vám vybereme kouče, který bude odpovídat vašim požadavkům ohledně tématu, časového rozvržení a dalších parametrů.