Sebepoznání

Jednoduché a přece tak hluboké slovo – poznání sebe sama. Znát sama sebe znamená, že znáte svá úskalí a jste ochotni s tím něco udělat, ale znáte i své štíty, které jsou skvělé a Vy si uvědomujete, co všechno jste už v životě zvládli.

Nezavíráte více oči před tím co se Vám stalo, ale právě proto že jste byli zraněni, tak si dovolíte cítit to, co v tu chvíli fakt potřebujete a nebudete za každou cenu tvrdit, že se máte dobře, že je to skvělé i když sami dobře víte, že to skvělé není.

Dovolíte si cítit bolest, hněv a nenávist, protože je to přirozené a je to součástí naší osobnosti.

Přiznáte si, že to kde momentálně jste je vytvořeno tím, jak jste přemýšleli celá léta, jak jste se cítili a co všechno jste potlačili v sobě, jen proto, abyste možná nebyli sami, byli oblíbení a zároveň vyhověli ostatním.

Odhodíte masku, kterou máte na tváři nasazenou jen proto, že Vám někdo ublížil a Vy jste se zapřísahali, že to víc nikomu nedovolíte.

Odhodíte masku proto, abyste viděli skutečný svět a lidi tak jací jsou a ne tak jako jste si představovali.

Poznání sama sebe se nestane z minuty na minutu, ale je to postupně poznávání svého nitra, svých radostí, nadšení, vášně ale i míst, která máte v sobě hluboce ukrytá jako bolest, strach, úzkost, nenávist.

Tak pokud se Vám nelíbí místo, kde momentálně jste, tak se zamyslete nad tím, jaký život jste žili do tohoto okamžiku, jak jste přemýšleli, jednali a co všechno jste v sobě potlačili.

Protože právě to vás přivedlo na místo, kde jste dnes.

A na závěr. Mám pro vás dobrou zprávu. Existuje ZMĚNA, která zde stále byla, je a bude. Jediné co potřebujete je ROZHODNUTÍ začít jednat.

Autorka článku: Milena Pastirčáková

STÁLE HLEDÁTE SVÉHO KOUČE A NE A NE HO NAJÍT?

Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Vyplňte váš e-mail a my se s vámi spojíme. Zdarma Vám vybereme kouče, který bude odpovídat vašim požadavkům ohledně tématu, časového rozvržení a dalších parametrů.