Představení koučky: Barbora Hübschová, koučka mladistvých

Kdo jsem byla před 5 lety?

Před pěti lety jsem ještě chodila na gympl a připravovala se na maturitu. Ale to je to nejméně zajímavé z tohoto období – řekněme nutné zlo :D. Byla jsem hlavně cestovatelka – cestovala jsem low cost a stopem při každé příležitosti a volné chvíli. Podívala jsem se tak do více než 20 zemí Evropy. Neskutečně mě bavilo posouvat hranice své komfortní zóny a zdolávat jednu výzvu za druhou. O svých dobrodružstvích jsem vyprávěla na veřejných cestovatelských přednáškách. Moc mě bavilo psát, a tak jsem vedle školy dělala ještě copywriterku. Nejvíce skloňovaná témata u mě byla svoboda, síla myšlenky, osobní rozvoj – to mi vydrželo dodnes.

Kdo jsem nyní?

Teď jsem začínající podnikatelka – koučka a chůva. Dává mi velký smysl svou prací přímo pomáhat dalším lidem ke šťastnějšímu a naplněnému životu. Vedle psychologie a osobního rozvoje žiju i spiritualitou. Meditace, šamanské astrální cesty, jóga, rituály, pěší poutě – tohle všechno má u mě v životě rozhodně místo…. A možná proto se o sobě čas od času dozvím, že jsem taková čarodějka :D.

Čím jsem chtěla být v dětství?

Jednoznačně princeznou. A později, když jsem pochopila, že se mě tahle otázka ptá na povolání, tak jsem často odpovídala, že chci být veterinářka nebo psycholožka.

Jak jsem se dostala ke koučinku?

O koučinku jsem poprvé slyšela od kamarádky, která měla svou koučku, díky které se dokázala hodně posunout a opravdu se podívat do sebe. Často jsme se pak díky koučovacím otázkám ‚rozebíraly‘ navzájem.

O pár let později – po mojí první pěší pouti do Santiaga de Compostela přišlo silné rozhodnutí opravdu pracovat s lidmi a pro lidi. Nejdřív jsem pracovala s dětmi jako učitelka ve školce a postupně si tedy šetřila na koučovací výcvik, který jsem pak úspěšně absolvovala v roce 2021.

Co mi koučink dává?

Koučink mi dává hlavně veliký smysl :D. V roli koučovaného vidím velkou hodnotu v dobře mířených a otázkách, které mě donutí se zamyslet hodně do hloubky a prozkoumat své téma ze všech úhlů. Díky tomu si uvědomím často svou hodnotu, získám větší motivaci, sebevědomí, jasnou mysl a jsem schopná vidět přímou cestu k dobře stanovenému cíli.

V roli kouče mám radost ze své práce, protože mě moc baví lidské příběhy a vím, že díky koučinku můžou mít příběhy, které slyším šťastné konce.

V čem vidím své talenty?

Mezi moje největší talenty určitě patří velká empatie a vysoká citlivost a dobrá intuice. Dokážu tak s respektem naslouchat druhým a držet prostor i pro náročnější nebo emotivnější témata.

V čem vidí mé talenty ostatní?

Prý dokážu vycítit energii nebo náladu člověka, i když se to snaží skrýt. Poznám, jak se lidé doopravdy cítí. Umím dobře rozebrat každou situaci a vyznám se v mezilidských vztazích.

Jakým tématům se v koučinku hlavně věnuji?

V koučinku chci lidem pomáhat žít život, který je bude naplňovat a bavit, takže moje oblast je rozhodně life koučink. Témata, která ráda koučuju jsou work-life balanc, wellbeing, vztah se sebou, mezilidské vztahy, vlastní sny a cíle, emoce, změna vzorců chování… a další podobná témata.

V čem je koučink se mnou jedinečný?

Ráda do koučovacích sezení zapojuji různé meditační techniky. Můžu tak využít cenné zkušenosti z mé vlastní meditační praxe. Klient se díky tomu může krásně napojit sám na sebe a získávat odpovědi nejen ze své hlavy, ale také ze srdce a duše. Jednou takovou technikou je například silná provázená vizualizace.

Komu bych doporučila koučink?

Koučink bych doporučila snad úplně všem, protože si myslím, že málokdo by sám sobě dokázal dát to, co na koučovacím sezení. Ale hlavně těm, kteří na sobě chtějí pracovat, chtějí se posouvat a růst, stávat se lepší verzí sebe sama, rozumět si. Koučink je ale určitě jen pro ty, kteří to se sebou myslí vážně a opravdu jsou připraveni za sebe převzít odpovědnost.

Co mě zaručeně rozesměje?

Zaručeně mě rozesměje, když mě někdo imituje nebo si ze mě dělá dobrou srandu – ráda se směju sama sobě. Chytré komedie mě umí rozesmát. Taky jsem trošku škodolibá a směju se cizím trapasům nebo vtipným chybám.

Připravila Baru Mlejnková, koučka mladistvých.

 

STÁLE HLEDÁTE SVÉHO KOUČE A NE A NE HO NAJÍT?

Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Vyplňte váš e-mail a my se s vámi spojíme. Zdarma Vám vybereme kouče, který bude odpovídat vašim požadavkům ohledně tématu, časového rozvržení a dalších parametrů.