Kara Regas

GROWTH | CONNECTION | AUTHENTICITY
Certification: 
Coaching certification from Lumia Life Coaching, ICF accredited program, ACC credential from ICF in progress
Life priorities:
GROWTH | CONNECTION | AUTHENTICITY
Languages:
English (native), Czech (A2/B1)
Providing the coaching session:
online (zoom)
Price:
2400 Kč/session
Coach

“Make the inner shifts first and inspired action will follow”

I am an American living and working in the Czech Republic since 2008. I’ve worn several hats in my professional life: teacher, editor, coordinator, writer, mediator, consultant, and coach–to name a few. It’s a lot of roles, but there is one common denominator: helping others. I help folks struggling with chronic stress, burnout, and work/life imbalance rewire the mental habits keeping them stuck in a loop of stress and worry. My approach as a coach is to focus on how our thoughts about ourselves affect how we think and feel. I help my clients recognize when they’re putting themselves on the back burner or holding themselves to an unrealistic standard. With this awareness comes the ability to slow down and take better care of ourselves, which allows us more energy to go after our goals, personal and professional.

Topics and areas

Self-awareness
100%
Burnout/stress
100%
Personal responsibility
100%

Education:

  • Certification and education:
    • Bachelor of Psychology, Coaching certification from Lumia Life Coaching, ICF accredited program, ACC credential from ICF in progress

References

Platba kartou online

Bezpečná platba kartou bez čekaní a odkudkoliv. Toto řešení je jedno s nejrychlejších a také nejbezpečnějších na trhu, proto se není čeho bát.

Garance spokojenosti

Přemýšlíte, zda je koučink pro vás to pravé? Vyzkoušejte a uvidíte. V případě, že během 30ti minut nebudete s koučováním spokojeni, můžete koučink předčasně ukončit a vrátíme vám peníze.

Do 24 hodin

Po uhrazení platby vás bude kouč kontaktovat do 24 hodin a domluví si s vámi termín koučinku, který vám bude vyhovovat.

HLEDÁTE SVÉHO KOUČE A NE A NE HO NAJÍT?

Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Vyplňte váš e-mail a my se s vámi spojíme. Zdarma Vám vybereme kouče, který bude odpovídat vašim požadavkům ohledně tématu, časového rozvržení a dalších parametrů.